30.10.2022 – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła (XXI Niedziela zwykła)

  1. We wtorek – listopadaUroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć wszystkim znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Jest to tzw. święto nakazane – wszystkich katolików obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we Mszy św. a nie tylko nawiedzenie cmentarza. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego.

  2. W środę listopada – Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w naszym kościele odprawimy o 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo za zmarłych z modlitwą wypominkową. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

  3. W Dniu Zadusznym można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod warunkiem odmówienia w kościele parafialnym modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz spełnienia pozostałych warunków każdego odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

  4. W dniach od 1 do 8 listopada możemy każdego dnia uzyskać odpust zupełny czyli całkowite darowanie czyśćcowej kary dla naszych zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie wspomnianych już pozostałych warunków. Ofiarujmy naszym bliskim zmarłym ten wielki dar, pomagając w wyzwoleniu się z czyśćcowych cierpień i wejściu do chwały nieba.

  5. W kancelarii i zakrystii można jeszcze zapisywać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypominki jednorazowe przeczytamy w czasie nabożeństwa w Dniu Zadusznym, a roczne będziemy czytać na zakończenie każdej Mszy świętej niedzielnej (w naprzemiennym cyklu dwutygodniowym).

  6. Pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca będziemy przeżywać według stałego porządku. Za tydzień – w I niedzielę miesiąca o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

  7. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– w piątek (04.11) – św. Karola Boromeusza;


  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.