06.11.2022 – XXXII Niedziela zwykła

  1. Dziś I niedziela miesiąca. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

  2. Przypominamy, że do wtorku – 8 listopada możemy codziennie uzyskać odpust zupełny czyli całkowite darowanie czyśćcowej kary dla naszych zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych tzw. zwykłych warunków każdego odpustu.

  3. Za tydzień – 13 listopada będziemy przeżywać Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc duchowa i materialna, w postaci ofiar zbieranych do puszek przed kościołem, zostanie skierowana do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Więcej informacji na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00, dzieci pierwszokomunijne z grupy I z rodzinami, zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem książeczek-modlitewników.

  5. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy następujące wspomnienia:

rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – w środę (09.11) – w katedrze lub konkatedrze można uzyskać odpust zupełny;

św. Leona Wielkiego – w czwartek (10.11);

św. Marcina z Tours – w piątek (11.11) – tego dnia z racji Narodowego Święta Niepodległości ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy święto będą obchodzić na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, powinny odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00;

św. Jozafata – w sobotę (12.11);


  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.