13.11.2022 – XXXIII Niedziela zwykła

  1. Zgodnie z zapowiedzią, z racji Dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowego Dnia Ubogich, po Mszach świętych, przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Więcej informacji na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  2. Dziś o godz. 16.00, dzieci pierwszokomunijne z grupy I z rodzinami, zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem książeczek-modlitewników. Za tydzień na godz. 16.00 zapraszamy Dzieci z Rodzinami z grupy II.

  3. W przyszłą niedzielę (20.11) obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.

  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Mariusza Morkę z parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na budowę powstającego tam kościoła parafialnego.

  5. W imieniu Rodziców Stasia Słowika, jednego z naszych ministrantów, przechodzącego bardzo trudną terapię onkologiczną, gorąco prosimy o oddawanie krwi niezbędnej do leczenia. W dowolnym punkcie krwiodawstwa można oddać krew pełną (dowolnej grupy) lub płytki z zaznaczeniem biorcy i miejsca leczenia: Stanisław Słowik, Szpital WUM, ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

  6. W nadchodzących dniach obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

– w środę (16.11) – NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia;

– w czwartek (17.11) – św. Elżbiety Węgierskiej;

– w piątek (18.11) – bł. Karoliny Kózkówny;


  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.