20.11.2022 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.

  2. Dziś gościmy ks. Romana Kota – proboszcza parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu. Po Mszach św. można złożyć swój dar na budowę powstającego tam kościoła parafialnego.

  3. Dziś o godz. 16.00, dzieci pierwszokomunijne z grupy II z rodzinami, zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem książeczek-modlitewników.

  4. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej, we wtorek 22.11, na plebanii, po Mszy świętej wieczornej (około 18.30).

  5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. Roraty z Małym Gościem Niedzielnym pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…” będą odprawiane codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci i dorosłych.

  6. Od następnego poniedziałku (28.11) planujemy rozpoczęcie „KolędowejWizyty Duszpasterskiej w domach naszych parafian w tradycyjny sposób (jak przed pandemią). Zaczniemy od ul. Głębockiej. Dokładniejsze informacje zostaną podane na naszej stronie internetowej w najbliższym tygodniu i w ogłoszeniach następnej niedzieli.

  7. W imieniu Rodziców Stasia Słowika, jednego z naszych ministrantów, przechodzącego bardzo trudną terapię onkologiczną, gorąco prosimy o oddawanie krwi niezbędnej do leczenia. W dowolnym punkcie krwiodawstwa można oddać krew pełną (dowolnej grupy) lub płytki z zaznaczeniem biorcy i miejsca leczenia: Stanisław Słowik, Szpital WUM, ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

  8. Ks. Bp Romuald Kamiński gorąco zachęca do zapoznania się ze Stanowiskiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Tekst można znaleźć na stronie internetowej naszej diecezji.

  9. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek (21.11) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;

– we wtorek (22.11) – św. Cecylię – dziewicę i męczennicę;

– w czwartek (24.11) – Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczenników wietnamskich;