18.12.2022 – IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te ostatnie dni adwentowego oczekiwania na dobre przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pomocą niech będą nasze Adwentowe rekolekcje, które prowadzi Andrzej Witerski z parafii Sterdyń w diecezji drohiczyńskiej. Otoczmy ks. Andrzeja naszą modlitwą, a ofiary złożone na tacę w poniedziałek i wtorek niech będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę ks. Rekolekcjonisty. Dziś Msze rekolekcyjne według porządku niedzielnego, w poniedziałek i wtorek o 6.30, 10.00, 18.00 i 20.00.

  2. Prosimy aby przedświątecznej spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę. Do piątku (23 grudnia) spowiadamy w czasie każdej Mszy św. a po południu od 17.00.

  3. Do wigilijnej soboty (24 grudnia) włącznie, dzieci i dorosłych, zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 6.30. W sobotę, nie będzie wieczornej Mszy świętej. W tym czasie zasiądziemy z bliskimi przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania i modlitwy za tych, których przy stole wigilijnym w tym roku zabraknie. Zachowajmy też tradycyjny, postny charakter wigilijnych potraw.

  4. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Taca z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego bez Mszy o 7.00.

  5. W przyszły poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na budowę nowych świątyń naszej Diecezji.

  6. Wszystkim, którzy włączyli się w akcje „Aniołki z adwentowej choinki” oraz „Paczuszka dla maluszka” bardzo dziękujemy za przygotowanie około 100 świątecznych prezentów, które zostały przekazane dzieciom z naszej parafii oraz do Domu Samotnej Matki w Zielonce. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy do wolontariuszy ze Szkoły nr 112 za przygotowanie aniołków i bombek oraz do „Mikołaja” – Jacka za rozwiezienie świątecznych podarunków.

  7. Bardzo dziękujemy też wszystkim którzy wczoraj pomagali w przygotowaniu szopki i świątecznych dekoracji w kościele i przed kościołem. Dziękujemy również firmie „Zielona Kraina” za ofiarowanie choinek.

  8. Z przodu kościoła są dostępne świece Caritas, opłatki (w zakrystii także bezglutenowe) i sianko na stół wigilijny.

  9. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas z „Kolędową” Wizytą Duszpasterską w swoich domach dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone na rzecz parafii ofiary. „Kolędę” wznowimy zaraz po Świętach – 27 grudnia. Szczegółowy plan podamy w świątecznych ogłoszeniach i na naszej stronie internetowej.