12.02.2023 – VI Niedziela zwykła

  1. Podejmując inicjatywę zaproponowaną przez Episkopat Polski, nasz Biskup Romuald Kamiński zarządził przeprowadzenie dziś, we wszystkich parafiach naszej diecezji, zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii. Tych, których ta wielka tragedia dotknęła, wesprzyjmy naszą modlitwą i ofiarą. Można też pomóc dołączając do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Więcej informacji na pkwp.org

  2. Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie oraz Fundacja Dobry Grunt zapraszają (od 21 lutego do 1 marca) do udziału w 9-dniowej modlitwie w intencji trwałego pokoju w Ukrainie. Więcej informacji na stronie modlitwazaukraine.info

  3. Serdecznie zapraszamy też na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych współczesnych malarzy – poniedziałek 27 lutego, godz. 18.00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 2. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wstęp wolny.

  4. Kończy się już tegoroczna „Kolędowa” Wizyta Duszpasterska w domach naszych parafian. Tym którzy nas przyjęli bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i ofiary złożone na rzecz parafii.

Ze względu na ferie zimowe i zbliżający się Wielki Post musieliśmy przerwać wizyty „kolędowe”. Mieszkańców osiedli Skarbka z Gór od 132 do 144 odwiedzimy na początku następnego „sezonu kolędowego” (od grudnia tego roku).

Osoby, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonych terminach mogą się jeszcze dziś zapisać na indywidualną wizytę w najbliższym tygodniu. Zaproszenia można zgłaszać w zakrystii albo telefonicznie i przez formularz kontaktowy parafialnej strony internetowej.


  1. Wszystkim, którzy rozpoczęli zimowe ferie, życzymy udanego, bezpiecznego odpoczynku i nabrania nowych sił do pracy i nauki.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Bartosz Jan Miszczak, kawaler i Monika Wanda Drożdż, panna – oboje z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.