19.02.2023 – VII Niedziela zwykła

  1. W minionym tygodniu zakończyliśmy „kolędową” wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach bardzo gorąco dziękujemy za ogromną życzliwość, radość wspólnej modlitwy, rozmowy i możliwość bliższego poznania tych, których do tej pory znaliśmy w większości tylko z widzenia. Wyrażamy wdzięczność także za wsparcie finansowe naszego kościoła i troskę o jego utrzymanie. Od końca listopada do połowy lutego odwiedziliśmy 1554 mieszkania co stanowi niecałe 29% z 5393 domów, do których zapukaliśmy. Mieszkańców osiedli Skarbka z Gór od 132 do 144 prosimy o wyrozumiałość, że nie udało się nam odwiedzić tej części parafii. Obejście ponad 1300 kolejnych mieszkań zajęłoby nam pewnie około 3 tygodnie. Ze względu na ferie zimowe i rozpoczynający się Wielki Post musieliśmy więc przerwać wizyty „kolędowe”, które wznowimy na przełomie listopada i grudnia tego roku. Jeszcze raz dziękujemy za ten wyjątkowy czas.

  2. W najbliższą środę, 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby między 18 a 60 rokiem życia także post ścisły, czyli ilościowy (tylko jeden posiłek do syta).

  3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej 18:30.

  4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6:40 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:15 Gorzkie Żale.

  5. Zachęcamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych, jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, będącej szansą indywidualnego pogłębienia przeżywania Wielkiego Postu. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie naszej Diecezji.

  6. W piątek, 24 lutego przypada pierwsza rocznica zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę. Módlmy się szczególnie tego dnia o nawrócenie Rosji i pokój dla Ukrainy oraz w intencji wszystkich ofiar wojny. Zachęcamy też do udziału w 9-dniowej modlitwie (od wtorku, 21 lutego do środy, 1 marca) w intencji trwałego pokoju w Ukrainie. Więcej informacji na stronie modlitwazaukraine.info.

  7. Zapraszamy też na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych współczesnych malarzy – w poniedziałek 27 lutego, o godz. 18.00 w naszej katedrze przy ul. Floriańskiej 2.

  8. Od poniedziałku, 20 lutego, kancelaria parafialna będzie czynna w normalnym trybie z wyjątkiem Środy Popielcowej.

  9. Wszystkim, którzy korzystają z zimowych ferii, życzymy udanego, bezpiecznego odpoczynku i nabrania nowych sił do pracy i nauki.

  10. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.

——————————————————————–

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Bartosz Jan Miszczak, kawaler i Monika Wanda Drożdż, panna – oboje z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.