26.02.2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy…” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z przypadającą 24 lutego pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przewodniczący Episkopatu zaapelował o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju i wsparcie materialne dla cierpiących z powodu wojny. W odpowiedzi na ten Apel, dziś przed kościołem, prowadzona jest zbiórka funduszy na pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy.

  2. Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę marca obchodzimy według stałego porządku.

  3. Następna niedziela, 5 marca, jest Niedzielą Ad Gentes – dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na dzieła misyjne.

  4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej 18:30.

  5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6:40 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:15 Gorzkie Żale.

  6. Zachęcamy do podjęcia w Wielkim Poście nawiedzania i modlitwy w tzw. kościołach stacyjnych. Więcej informacji na plakacie i na stronie naszej Diecezji.

  7. Wielkopostne rekolekcje będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, w dniach 26-29 marca. Zaplanujmy już teraz nasze zajęcia, aby móc wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych.

  8. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

  9. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki Caritas. Dochód z ich sprzedaży (w cenie 17 zł) przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy również do przekazywania 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przekazania 1,5% podatku znajdują się na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Caritas”.

  10. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.