05.03.2023 – II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś z całym kościołem przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na dzieła misyjne.

  2. Spotkanie dla młodzież przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 marca o godz. 19.00 w kościele.

  3. Za tydzień na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin Dziećmi komunijnymi z grupy I.

  4. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej ok. 18:30.

  5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6:40 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:15 Gorzkie Żale.

  6. Nadal poszukujemy osób, które chciałyby pomóc w przygotowaniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Więcej informacji u ks. proboszcza.

  7. Zachęcamy do zakupu świec wielkanocnych – paschalików Caritas oraz przekazywania 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas.

  8. Dzieci i młodzież zapraszamy na parafialne kolonie letnie, w dniach 3-10 lipcar. Kolonie odbędą się w ośrodku wypoczynkowym Pod Tatrami”, w Gliczarowie Górnym, k. Zakopanego. Zapewniamy pełną opiekę, transport, wyżywienie i mnóstwo atrakcji. Koszt 1420 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza. Dla ministrantów jest dostępne dofinansowanie z funduszu ministranckiego.

  9. Zachęcamy, jak zawsze, do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Mateusz Andrzej Pietruszewski, kawaler i Sylwia Monika Jajszczyk, panna – oboje z naszej parafii;

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.