12.03.2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin Dziećmi komunijnymi z grupy I. Za tydzień Msza św. dla Grupy II.

 2. Jutro przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 3. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze będą prowadzić zbiórkę na leczenie onkologiczne 3-letniego Frania Winiarczyka, który walczy z rozległym glejakiem rdzenia mózgu. Więcej informacji oraz możliwość internetowego wsparcia zbiórki znajdziemy na stronie siepomaga.pl/franio-winiarczyk.

 4. „Świat potrzebuje na nowo usłyszeć Ewangelię Życia, dobrą nowinę o życiu, które jest darem – kruchym, ale bezcennym”. Zachęcamy do osobistej i wspólnotowej modlitwy o ochronę i szacunek dla każdego ludzkiego istnienia włączając się w III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który będzie trwać od 19 do 25 marca. Więcej informacji na stronie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka (zazyciem.pro-life.pl).

 5. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej ok. 18:30.

 6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6:40 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:15 Gorzkie Żale.

 7. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie edk.org.pl oraz u ks. proboszcza.

 8. Mamy już komplet osób na kolonie parafialne. Osoby, które się zapisały prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, opłacenie zaliczki w wysokości 300 zł oraz zwrot wypełnionych kart kolonijnych do 26 marca. Prosimy, o sprawne załatwienie sprawy, gdyż sporo osób chętnych czeka na liście rezerwowej.

 9. Zachęcamy, do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Mateusz Andrzej Pietruszewski, kawaler i Sylwia Monika Jajszczyk, panna – oboje z naszej parafii;
 • Sebastian Rafał Sosnowski, kawaler z naszej parafii i Urszula Wielądek, panna z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie;

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.