19.03.2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj na godz. 16:00 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin z Dziećmi komunijnymi z grupy II.

 2. Dziś przed kościołem wolontariusze prowadzą zbiórkę na leczenie onkologiczne 3-letniego Frania Winiarczyka, który walczy z rozległym glejakiem rdzenia mózgu. Więcej informacji oraz możliwość internetowego wsparcia zbiórki na stronie siepomaga.pl/franio-winiarczyk oraz u wolontariuszy.

 3. Uroczystość św. Józefa, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przesunięta na poniedziałek, 20 marca, natomiast Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić w sobotę, 25 marca. Msze święte w te dni o 7:00 i 18:00.

 4. W piątek, 24 marca, w rocznicę męczeńskiej śmierci sług Bożych – rodziny Ulmów, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym w tamtych nieludzkich czasach.

 5. Zachęcamy do osobistej i wspólnotowej modlitwy o ochronę i szacunek dla każdego ludzkiego istnienia włączając się w III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, od dziś do 25 marca. Więcej informacji na stronie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka (zazyciem.pro-life.pl).

 6. Od przyszłej niedzieli – 26 marca, do środy – 29 marca, będziemy przeżywać doroczne wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz Młodzieży. W niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi według stałego porządku. Od poniedziałku do środy o godz. 7:00, 10,00, 18:00 i 20:00. Wykorzystajmy ten czas rekolekcji na wsłuchanie się w Słowo Boże i przedświąteczne przystąpienie do Sakramentu Pokuty.

 7. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie edk.org.pl oraz u ks. proboszcza. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w EDK zapraszamy w tym czasie na nocną, indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się (po wyjściu uczestników EDK) w piątek, 31 marca, o godz. 21:00 i będzie trwać do porannej, pierwszosobotniej Mszy św. w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 7:00. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny czuwania. Lista jest wyłożona z przodu kościoła, na balustradzie prezbiterium.

 8. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej ok. 18:30.

 9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6:40 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:15 Gorzkie Żale.

 10. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki „Caritas”. Przypominamy tez o możliwości przekazania 1,5% podatku na Parafialny Zespół „Caritas”.

 11. Zachęcamy, do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Radosław Skalski, kawaler z par św. Polikarpa w Gdańsku i Oliwia Elżbieta Biało, panna z naszej parafii;
 • Sebastian Rafał Sosnowski, kawaler z naszej parafii i Urszula Wielądek, panna z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie;

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.