26.03.2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dziś do środy – 29 marca przeżywamy doroczne wielkopostne rekolekcje, które prowadzi Michał Dziedzic. Dziś Msze św. z naukami rekolekcyjnymi według porządku niedzielnego.

Od poniedziałku do środy Msze rekolekcyjne o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Zgodnie z tradycją ofiary złożone na tacę podczas tych Mszy św. będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

Otoczmy ks. Michała naszą modlitwą, wsłuchujmy się w Słowo Boże i skorzystajmy już teraz z możliwości przedświątecznego przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Spowiadamy na każdej Mszy św. a po południu już od 17:15.


 1. Kancelaria Parafialna, ze względu na Rekolekcje, do środy będzie nieczynna.

 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachęcamy, żeby palmy do poświęcenia zakupić u naszych ministrantów przed kościołem i wesprzeć w ten sposób Fundusz ministrancki przeznaczony m.in. na dofinansowanie kolonii letnich.

 3. W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, parafia św. Włodzimierza zaprasza o godz. 15:00 na marsz uwielbienia i dziękczynienia Bogu za dar osoby i świętość Papieża Polaka. Więcej informacji w ogłoszeniach na stronie parafii św. Włodzimierza.

 4. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, którą rozpoczniemy w piątek, 31 marca, Mszą św. o godz. 20:00. więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie edk.org.pl oraz u ks. proboszcza. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w EDK zapraszamy w tym czasie na nocną, indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się (po wyjściu uczestników EDK) w piątek, 31 marca, około godz. 21:00 i będzie trwać do porannej, pierwszosobotniej Mszy św. w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 7:00. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny czuwania. Lista jest wyłożona z przodu kościoła, na balustradzie prezbiterium.

 5. Parafia św. Izydora w Markach zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym REO. Więcej informacji na plakacie i na stronie tamtejszej parafii.

 6. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej ok. 18:30.

 7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6:40 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:15 Gorzkie Żale.

 8. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki „Caritas”. Przypominamy tez o możliwości przekazania 1,5% podatku na Parafialny Zespół „Caritas”.

 9. Zachęcamy, do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Radosław Skalski, kawaler z par św. Polikarpa w Gdańsku i Oliwia Elżbieta Biało, panna z naszej parafii;

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.