02.04.2023 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Ministranci przed kościołem rozprowadzają palmy. Zebrane ofiary są przeznaczone na dofinansowanie kolonii letnich.

  2. Dziś przypada 18 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. W łączności z katolikami w całej Polsce, o godz. 15.00, z kościoła Świętego Włodzimierza, ulicami Bródna do kościoła Matki Bożej Różańcowej przejdzie marsz wdzięczności za życie i osobę świętego Papieża Polaka. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Przed kościołem ministranci rozdają bezpłatny egzemplarz gazety poświęconej postaci św. Jana Pawła II.

  3. Dziś o 17:15 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

  4. Tylko do środy będzie możliwość przystąpienia do przedświątecznej Spowiadamy na Mszy porannej i po południu od 17:00. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie.

  5. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy.

  6. Odprawa dla całej służby liturgicznej przed Triduum Paschalnym będzie w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele.

  7. Gorąco zachęcamy do przeżywania największych tajemnic naszego zbawienia przez udział w celebracjach Triduum Paschalnego według następującego porządku:

Wielki Czwartek – nie ma Mszy o 7:00; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00; po Liturgii adoracja w Ciemnicy do 21:00.

————-

Wielki Piątekadoracja w ciemnicy od godz. 8:00, o 15:00 początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego; Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00; ofiary składane na tacę podczas adoracji Krzyża, są przeznaczone na konserwacje Grobu Pańskiego w Jerozolimie; po zakończeniu liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do 21:00.

Tego dnia przypada także pierwszy piątek miesiąca. Komunię św. wynagradzającą będzie można przyjąć tylko w czasie Liturgii Męki Pańskiej. Nie będzie możliwości spowiedzi.

W Wielki Piątek osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje bezwzględna wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i nie więcej niż trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta. Zachęcamy do przedłużenia tego postu także na Wielką Sobotę, do wieczornej liturgii wigilii Paschalnej.

————-

Wielka Sobotaadoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8:00 do wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej; o 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego;

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w wielką Sobotę od godz. 9:00 do 15:00, ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Marczewskiemu z firmy SONET za ofiarowanie buteleczek na wodę.

————-

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 20.00 (przynosimy świece).

————-

Niedziela ZmartwychwstaniaRezurekcja o godz. 6:00, pozostałe Msze św. od 9.00 według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 18:00


  1. Parafia św. Izydora w Markach zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym REO. Więcej informacji na plakacie i na stronie tamtejszej parafii.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Kamil Słotwiński, kawaler z naszej parafii i Joanna Kajdewicz, panna z par św. Jozafata w Warszawie;

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.