09.04.2023 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

„Zgódź się, aby zmartwychwstały Jezus wszedł w twoje życie, przyjmij Go jak przyjaciela, z ufnością: On jest życiem! Jeśli dotąd byłeś od Niego daleko, zrób mały krok – przyjmie cię z otwartymi ramionami. Jeśli jesteś obojętny – zaryzykuj: nie rozczarujesz się. Jeśli zdaje ci się, że trudno za Nim iść, nie lękaj się, powierz się Jemu, bądź pewien, że On jest blisko ciebie, jest z tobą i obdarzy cię pokojem, którego szukasz, i siłą, by żyć tak, jak On chce”. Te słowa Papieża Franciszka, niech będą życzeniem, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Z dumą i odwagą głośmy światu: Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał.  1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich wspólnot i osób, które włączyły się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską i błogosławieństwem.


  2. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Młodzież kończącą przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na obowiązkowe spotkanie i próbę generalną w najbliższą sobotę – 15 kwietnia o godz. 19.00 w kościele.

  5. Następną niedzielę będziemy przeżywać jako Święto Miłosierdzia Bożego. Przez najbliższy tydzień codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się Nowenną do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.45.; o 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodzin z dziećmi komunijnymi z grupy I.

  6. Za tydzień, z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Kamil Słotwiński, kawaler z naszej parafii i Joanna Kajdewicz, panna z par św. Jozafata w Warszawie;
  • Szymon Grzesznik, kawaler i Dominika Dąbrowska, panna, oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.