16.04.2023 – II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (dziś związana z odpustem zupełnym) i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15:45.; o 16:00 Msza św. i spotkanie dla Rodzin z dziećmi komunijnymi z grupy I. Za tydzień na Mszę św. o 16:00 zapraszamy grupę II.

  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia; ofiary złożone na tacę są przeznaczone na dzieła „Caritas” naszej diecezji, można tez na ten cel przekazać 1,5% podatku.

  3. W najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godz. 12:00, grupa młodzieży naszej parafii, przyjmie, z rąk Ks. prałata Sławomira Żarskiego, sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów będzie we wtorek, 18 kwietnia o godz. 18:30. Otoczmy mających przystąpić do bierzmowania naszą gorącą modlitwą.

  4. Przypominamy o (wynikającym z przykazań kościelnych) obowiązku przystąpienia do Wielkanocnej Komunii świętej. Można to uczynić do (przypadającej w tym roku dnia 4 czerwca) Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Szymon Grzesznik, kawaler i Dominika Dąbrowska, panna, oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.