14.05.2023 – VI Niedziela Wielkanocy

 1. Wczoraj pierwsza grupa dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej, a w najbliższą sobotę podobną Uroczystość będą przeżywać dzieci z grupy drugiej. Otoczmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 2. Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 3. Jutro, rozpoczynają się Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Módlmy się o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

 4. We wtorek, 16 maja, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

 5. W piątek, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi, po wieczornej Mszy świętej.

 6. W przyszłą niedzielą obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 7. Za tydzień, przed kościołem wolontariusze będą prowadzić zbiórkę na rehabilitację naszego parafianina, 14-letniego Krzysia Budziszewskiego, który w marcu przeszedł poważny udar mózgu. Odnośnik do bardziej szczegółowych informacji oraz możliwość internetowego wsparcia zbiórki znajdziemy na stronie: www.siepomaga.pl/krzysztof-budziszewski.

 8. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo, w najbliższą środę o 19:30, nasi parafianie zapraszają na „nabożeństwo majowe pod chmurką” przy figurze Matki Bożej na ul. Chudoby.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej odstępnej na stoliku z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Damian Wilary, kawaler z par. św. Antoniego w Żurominie i Katarzyna Goll, panna z par. M.B. Królowej Polski w Markach.
 • Norbert Mateusz Zalewski, kawaler z naszej parafii i Patrycja Maria Radzik, panna z par. Św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.