21.05.2023 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Wczoraj druga grupa dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej. Wspierajmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przygotowujemy się na kończącą okres wielkanocny Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po wieczornej Mszy świętej, odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi. W sobotę, 27 maja, na zakończenie nowenny zapraszamy na modlitewne czuwanie w oczekiwaniu na Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 18:00, a potem, do godziny 20:00, adoracja i wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

 3. Dziś przed kościołem wolontariusze prowadzą zbiórkę funduszy na rehabilitację naszego parafianina, 14-letniego Krzysia Budziszewskiego, który w marcu przeszedł poważny udar mózgu. Odnośnik do bardziej szczegółowych informacji oraz możliwość internetowego wsparcia zbiórki znajdziemy na stronie: www.siepomaga.pl/krzysztof-budziszewski.

 4. W środę, 24 maja, przeżywamy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach, aby żyjący tam chrześcijanie wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać swoją wiarę.

 5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Módlmy się tego dnia za wszystkie mamy, żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.

 6. W najbliższą sobotę, 27 maja, dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii świętej. Na spowiedź zapraszamy w piątek od godz. 16:30 oraz po Mszy św. wieczornej. Wspierajmy Dzieci Rocznicowe i ich Rodziny naszą modlitwą.

 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie parafialne, odbędzie się w poniedziałek, 22 maja, o godzinie 19:15, w kościele.

 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem, Przewodniczki z 8. Hufca warszawskiego Skautów Europy będą rozprowadzać własnoręcznie przygotowane ciasta i słodkości zbierając fundusze na wakacyjną Skautową Wędrówkę na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wesprzyjmy modlitwą i ofiarą to dzieło.

 9. Młodzież klas ósmych i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę 3 czerwca, o godz. 19:00 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.

 10. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, nasi parafianie zapraszają na „nabożeństwo majowe pod chmurką” przy figurze Matki Bożej na ul. Chudoby w środę o 19:30.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Norbert Mateusz Zalewski, kawaler z naszej parafii i Patrycja Maria Radzik, panna z par. Św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.