Ogłoszenia

25.09.2022 – XXVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 2. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na powakacyjne spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej, we wtorek 27 września, po Mszy świętej wieczornej (około 18.30), w salce nad kancelarią.

 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Członków Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Mszę św. i pierwszosobotnie nabożeństwo październikowe o godz. 7.00.

 4. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15.

 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na diecezjalne Sanktuarium – Dom św. Faustyny w Ostrówku.

 6. Od wczoraj, po wieczornych Mszach św. rozpoczęliśmy odmawianie Nowenny do św. Michała Archanioła jako przygotowanie do Uroczystości odpustowej ku czci naszego Patrona. W przyszłą niedzielę, ostatni dzień Nowenny będzie połączony z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. Doroczną Uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła, zgodnie z kalendarzem liturgicznym naszej diecezji, będziemy przeżywać w następny poniedziałek, 3 października. Zapraszamy szczególnie na główną Mszę Odpustową, której będzie przewodniczył Michał Dziedzic, diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, w poniedziałek, 3 października o godz. 18.00.

 8. Z racji przygotowania do odpustu prosimy chętne i życzliwe osoby o pomoc w sprzątaniu kościoła i terenu przykościelnego w sobotę od 8:00.

 9. Intencje mszalne na rok 2023 można zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Istnieje także możliwość samodzielnego zamawiania intencji online (więcej informacji na naszej stronie internetowej). Od stycznia 2023 roku sobotnie Msze święte wieczorne będą odprawiane jako tzw. Msze zbiorowe z możliwością połączenia rożnych zamówionych intencji.

 10. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– we wtorek (27.09) – św. Wincentego a Paulo;

– w środę (28.09) – św. Wacława;

– w czwartek (29.09) – rocznicę poświęcenia Katedry Warszawsko-Praskiej;

– w piątek (30.09) – św. Hieronima;

– w sobotę (01.10) – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;18.09.2022 – XXV Niedziela zwykła

 1. Dziś w kościele obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracujących w mediach, zwłaszcza katolickich, aby wiernie służyli prawdzie i nieśli Dobrą Nowinę.

 2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii, ale naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana Jezusa.

 3. Dziś Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00 rozpoczniemy przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III.

 4. Od dziś, (przy stoliku z tyłu kościoła) można rezerwować intencje mszalne na rok 2023. Od jutra zostanie uruchomiona także możliwość samodzielnego zamawiania przyszłorocznych intencji online. Nadal będzie możliwy także tradycyjny sposób zamawiania intencji w zakrystii lub kancelarii. Od stycznia 2023 roku sobotnie Msze święte wieczorne będziemy odprawiać jako Msze zbiorowe z możliwością połączenia wielu zamówionych intencji.

 5. W najbliższą sobotę, 24 września, po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy odmawianie Nowenny do św. Michała Archanioła jako przygotowanie do Uroczystości odpustowej ku czci naszego Patrona. Już teraz zapraszamy na główną Mszę Odpustową w dniu 3 października o godz. 18.00.

 6. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na powakacyjne spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej, we wtorek 27 września, po Mszy świętej wieczornej (czyli około 18.30), w salce nad kancelarią.

 7. Informujemy, że zgodnie z zarządzeniami władz diecezjalnych przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII rozpoczniemy dopiero pod koniec roku szkolnego. Aktualna grupa kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich będzie kontynuować przygotowania zgodnie z harmonogramem.

 8. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła patronują nam:

– we wtorek (20.09) – św. Andrzej Kim Taegon i Paweł Chong Hasang oraz Towarzysze – pierwsi Męczennicy koreańscy;

– w środę (21.09) – św. Mateusz – Apostoł i Ewangelista;

– w piątek (23.09) – św. o. Pio – prezbiter.


 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

11.09.2022 – XXIV Niedziela zwykła

 1. Dziś XXIV niedziela zwykła, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
 2. Pierwsze po wakacjach spotkanie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która będzie kontynuować przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 września, o godz. 19.00, w kościele.
 3. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – 18 września, Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00. Więcej informacji u pań katechetek w SP 112.
 4. Od przyszłej niedzieli, 18 września, będzie można rezerwować intencje mszalne na rok 2023. Możliwość samodzielnego zamawiania przyszłorocznych intencji online zostanie uruchomiona w poniedziałek, 19 września.
 5. Zapraszamy młodzież (szczególnie przygotowującą się do bierzmowania) do udziału w niecodziennym koncercie z elementami świadectwa i prezentacją wspólnot młodzieżowych. Wydarzenie będzie miało miejsce w środę, 21 września, o godz. 19.00 w Domu Kultury „Świt”, przy ul. Wysockiego 11. Więcej informacji na plakacie. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do ks. Arkadiusza.
 6. Osoby, które deklarowały chęć udziału w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, a także wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu, prosimy o pilny kontakt z ks. Arkadiuszem.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła Będziemy przeżywać święta i wspomnienia:

– wtorek (13.09) – św. Jana Chryzostoma;

– środa (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– czwartek (15.09) – Matki Bożej Bolesnej;

– piątek (16.09) – św. Korneliusza i Cypriana;

– sobota (17.09) – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego;

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

04.06.2022 – XXIII Niedziela zwykła

 1. Dziś po Mszach świętych, przed kościołem, jest prowadzona ogólnodiecezjalna zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

 2. Dziś I niedziela miesiąca, o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 3. W środę, 7 września, liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego, który w latach międzywojennych posługiwał także w naszym kościele, jako proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej na Pradze.

 4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.

 5. W piątek, 9 września, zapraszamy, zwłaszcza młodzież, na diecezjalne czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, w parafii św. Ojca Pio na Gocławiu, ul. Fieldorfa 1. Początek wydarzenia o godz. 17.45, przewidywany koniec o godz. 21.00. Więcej informacji na stronie naszej diecezji.

 6. W najbliższą sobotę, 10 września, zapraszamy wszystkich ministrantów na pierwszą powakacyjną zbiórkę o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy także nowych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów i służyć Panu Bogu podczas liturgii.

 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 8. Grafik intencji mszalnych na najbliższe miesiące (od września do grudnia) został udostępniony na naszej stronie internetowej, z możliwością samodzielnego zamówienia intencji online. Nadal jest możliwe także tradycyjne zamawianie intencji w zakrystii i kancelarii. Intencje mszalne na rok 2023 będzie można rezerwować od drugiej połowy września. Dokładne informacje podamy w późniejszym terminie. W razie pytań można się kontaktować z ks. Proboszczem.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Paweł Suchodolski, kawaler z parafii Lipinki i Anna Yakubovska, panna z naszej parafii (II);
 • Rafał Kobiela, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Julia Rzeczyca, panna z parafii N.M.P. Królowej Świata w Warszawie (II);

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.


28.08.2022 – XXII Niedziela zwykła

 1. Dziś w liturgii dwudziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, a zarazem ostatnia niedziela wakacji. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujmy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze. Prośmy też o szczęśliwy, bezpieczny powrót z wakacyjnych wyjazdów.

 2. Dziś gościmy w naszej parafii p. Dominikę Przybysz, wolontariuszkę misyjną m.in. w Indiach i Urugwaju, a obecnie prelegentkę organizacji Open Doors, zajmującej się problemem prześladowań i dyskryminacji chrześcijan w świecie. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami organizacji na opendoors.pl.

 3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Mszę Świętą z prośbą o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym dla dzieci i młodzieży, rodziców, wychowawców i nauczycieli odprawimy o godz. 18.00. Na poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych zapraszamy w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.30.

 4. 1 września przypada także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią ogarniajmy wszystkich poległych i pomordowanych w czasie wojny. Nie ustawajmy też w modlitwie o zakończenie wojny i zapanowanie trwałego pokoju w Ukrainie i wszystkich miejscach gdzie trwają konflikty zbrojne.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania.

 6. W I piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz, od godz. 16.30, możliwość spowiedzi, do której zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny. Po Mszy św. Adoracja do 20.00.

 7. W I sobotę o godz.7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. pierwszosobotni Różaniec i wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

 8. Za tydzień I niedziela miesiąca, o 17.15 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 9. Od 1 września grafik intencji mszalnych na najbliższe miesiące (od września do grudnia) zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej, z możliwością samodzielnego zamówienia intencji online. Będzie też nadal możliwe zamawianie intencji w zakrystii i kancelarii. Intencje mszalne na rok 2023 będzie można rezerwować od drugiej połowy września. Dokładne informacje podamy w późniejszym terminie. W razie pytań można się kontaktować z ks. Proboszczem.

 10. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Radzyminie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośby o nowe święte małżeństwa. Więcej informacji na stronach naszej diecezji.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, będzie prowadzona ogólnodiecezjalna zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

——————————————————–

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Paweł Suchodolski, kawaler z parafii Lipinki i Anna Yakubovska, panna z naszej parafii (I);
 • Rafał Kobiela, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Julia Rzeczyca, panna z parafii N.M.P. Królowej Świata w Warszawie (I);
 • Marcin Madej, kawaler i Paulina Wieczorek, panna – oboje z naszej parafii (II).

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.

——————————————————–