Ogłoszenia

04.06.2023 – Niedziela Najświętszej Trójcy

 1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej, kończy czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej.

 2. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, zapraszamy dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe, które bardziej aktywnie zechcą włączyć się w procesję (sypanie kwiatów, niesienie różańca) na krótkie spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek o godz. 18:45. Prosimy też o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Ofiary na dekoracje ołtarzy można złożyć dziś po każdej Mszy świętej, przed kościołem.

 3. We czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Św. według porządku niedzielnego, ale bez Mszy o godz. 12:00. Po Mszy Św. o godz. 10:30 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy asystę kościelną i wszystkich, którzy zechcą pomóc w uroczystym poprowadzeniu procesji niosąc sztandary, feretrony itp. Przypominamy, że Boże Ciało jest tzw. świętem nakazanym, wszystkich wiernych obowiązuje udział we Mszy św., a nie tylko w procesji. Od piątku, po nabożeństwach czerwcowych zapraszamy też do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała.

 4. Informujemy, że Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

 5. Chętnych do pomocy w odnowieniu i konserwacji ławek wokół kościoła zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 9:00.

 6. Rodziców, dziadków, katechetów i wszystkich, którym zależy na przyszłości dzieci i Kościoła, zapraszamy na sympozjum „Co zrobić żeby zostali? O wychowaniu dzieci w wierze”. Coraz więcej wierzących rodziców zadaje sobie pytanie “gdzie popełniliśmy błąd” że wychowaliśmy niewierzące dzieci. Co zrobić gdy dziecko nie chce się modlić i chodzić do kościoła? Na te pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci. Porozmawiamy też o zagrożeniu i szansie jaką jest dziecko z głową w telefonie. To wszystko 17 czerwca – w sobotę – od godziny 10 w Seminarium naszej Diecezji. Więcej informacji na plakacie i diecezjalnej stronie internetowej. Konieczne zgłoszenie pod adresem mailowym: zapisysympozjum@gmail.com.

 7. W minionym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami dostępnymi na stronach internetowych diecezji i seminarium. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji powołań.

 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Krystian Patryk Gołębiewski, kawaler z par. M.B. Królowej Polski w Jabłonnie i Patrycja Natalia Piotrowska, panna z naszej parafii;

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.


28.05.2023 – Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziękujemy Arkadiuszowi oraz wszystkim, którzy prowadzili i uczestniczyli we wczorajszym modlitewnym czuwaniu przed dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” jest dziś związane z uzyskaniem odpustu zupełnego.

 2. Jutro będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła, w środę, święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota czerwca, które będziemy przeżywać według stałego porządku.

 4. Młodzież klas ósmych i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższą sobotę 3 czerwca, o godz. 19:00 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.

 5. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej.

 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, zapraszamy osoby, które zechcą podjąć się przygotowania ołtarzy, na spotkanie organizacyjne, w najbliższy wtorek, 30 maja o godz. 19.00 na plebanii. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy.

 7. W środę, 31 maja, nasi parafianie zapraszają na ostatnie „nabożeństwo majowe pod chmurką przy figurze Matki Bożej na ul. Chudoby w środę o 19:30. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, podobnie jak majowe, codziennie po Mszy wieczornej.

 8. Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji rozpoczyna 1 czerwca rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami dostępnymi na stronie internetowej Diecezji i Seminarium. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji powołań.

 9. Dziś przed kościołem Przewodniczki z 8. Hufca warszawskiego Skautów Europy rozprowadzają własnoręcznie przygotowane ciasta i słodkości zbierając fundusze na dofinansowanie Skautowej Wędrówki na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wesprzyjmy modlitwą i ofiarą to dzieło.

21.05.2023 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Wczoraj druga grupa dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej. Wspierajmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przygotowujemy się na kończącą okres wielkanocny Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po wieczornej Mszy świętej, odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi. W sobotę, 27 maja, na zakończenie nowenny zapraszamy na modlitewne czuwanie w oczekiwaniu na Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 18:00, a potem, do godziny 20:00, adoracja i wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

 3. Dziś przed kościołem wolontariusze prowadzą zbiórkę funduszy na rehabilitację naszego parafianina, 14-letniego Krzysia Budziszewskiego, który w marcu przeszedł poważny udar mózgu. Odnośnik do bardziej szczegółowych informacji oraz możliwość internetowego wsparcia zbiórki znajdziemy na stronie: www.siepomaga.pl/krzysztof-budziszewski.

 4. W środę, 24 maja, przeżywamy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach, aby żyjący tam chrześcijanie wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać swoją wiarę.

 5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Módlmy się tego dnia za wszystkie mamy, żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.

 6. W najbliższą sobotę, 27 maja, dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii świętej. Na spowiedź zapraszamy w piątek od godz. 16:30 oraz po Mszy św. wieczornej. Wspierajmy Dzieci Rocznicowe i ich Rodziny naszą modlitwą.

 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie parafialne, odbędzie się w poniedziałek, 22 maja, o godzinie 19:15, w kościele.

 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem, Przewodniczki z 8. Hufca warszawskiego Skautów Europy będą rozprowadzać własnoręcznie przygotowane ciasta i słodkości zbierając fundusze na wakacyjną Skautową Wędrówkę na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wesprzyjmy modlitwą i ofiarą to dzieło.

 9. Młodzież klas ósmych i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę 3 czerwca, o godz. 19:00 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.

 10. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, nasi parafianie zapraszają na „nabożeństwo majowe pod chmurką” przy figurze Matki Bożej na ul. Chudoby w środę o 19:30.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Norbert Mateusz Zalewski, kawaler z naszej parafii i Patrycja Maria Radzik, panna z par. Św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.


14.05.2023 – VI Niedziela Wielkanocy

 1. Wczoraj pierwsza grupa dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej, a w najbliższą sobotę podobną Uroczystość będą przeżywać dzieci z grupy drugiej. Otoczmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 2. Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 3. Jutro, rozpoczynają się Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Módlmy się o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

 4. We wtorek, 16 maja, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

 5. W piątek, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi, po wieczornej Mszy świętej.

 6. W przyszłą niedzielą obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 7. Za tydzień, przed kościołem wolontariusze będą prowadzić zbiórkę na rehabilitację naszego parafianina, 14-letniego Krzysia Budziszewskiego, który w marcu przeszedł poważny udar mózgu. Odnośnik do bardziej szczegółowych informacji oraz możliwość internetowego wsparcia zbiórki znajdziemy na stronie: www.siepomaga.pl/krzysztof-budziszewski.

 8. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo, w najbliższą środę o 19:30, nasi parafianie zapraszają na „nabożeństwo majowe pod chmurką” przy figurze Matki Bożej na ul. Chudoby.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej odstępnej na stoliku z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Damian Wilary, kawaler z par. św. Antoniego w Żurominie i Katarzyna Goll, panna z par. M.B. Królowej Polski w Markach.
 • Norbert Mateusz Zalewski, kawaler z naszej parafii i Patrycja Maria Radzik, panna z par. Św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.


07.05.2023 – V Niedziela Wielkanocy

 1. Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki Stolicy.

 2. W sobotę pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Otoczmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej odstępnej na stoliku z tyłu kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Damian Wilary, kawaler z par. św. Antoniego w Żurominie i Katarzyna Goll, panna z par. M.B. Królowej Polski w Markach.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.