Ogłoszenia

26.06.2022 – XIII Niedziela zwykła

 1. Wszystkim, którzy rozpoczęli czas wakacji i urlopów, życzymy zdrowego, bezpiecznego wypoczynku, nabrania nowych sił do pełnienia codziennych obowiązków oraz odkrywania bliskości Boga w otaczającym nas świecie i drugim człowieku. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy przed wakacyjnymi wyjazdami.

 2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Bazylikę św. Piotra w Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

 3. W pierwszy Piątek lipca o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 z przerwą na Mszę św. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00.

 4. W pierwszą Sobotę zapraszamy Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i członków Żywego Różańca na Mszę św. i pierwszosobotni nabożeństwo o godz. 7.00.

 5. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca, o 17.15 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 6. Przypominamy, że Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczęło przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Arkiem.

 7. Jeszcze do czwartku, 30 czerwca, można okazać wsparcie społeczności Szkoły Podstawowej nr 112 poprzez głosowanie na projekty finansowane budżetu obywatelskiego. Prosimy o zagłosowanie zwłaszcza na następujące projekty32 – Park Zaułek, 16 – miasteczko ruchu drogowego, 25 – Serce na nakrętki i 46 – Modernizacja oświetlenia i wiat.

 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

19.06.2022 – XXII Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przejście procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Do czwartku, po nabożeństwach czerwcowych zapraszamy (zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty) do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała. W czwartek, na zakończenie Oktawy przynieśmy do poświęcenia wianki z ziół i kwiatów.

 2. Na wieczorną Mszę św. w czwartek zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci szkolne, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok nauki i otrzymać błogosławieństwo na czas wakacji.

 3. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, obchodzimy przesuniętą liturgicznie Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a także Dzień Ojca oraz 17. rocznicę święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. O wszystkich tych intencjach pamiętajmy w naszych modlitwach.

 4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to także światowy dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 6. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy przed wakacyjnymi wyjazdami.

 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na obowiązkową, indywidualną rozmowę podsumowującą rok formacji, we wtorek, 21 czerwca, od godz. 18.00, w kancelarii parafialnej. Na spotkanie przynosimy indeks.

 8. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczyna przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Więcej informacji u ks. Arka.

 9. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek prosi o wsparcie poprzez głosowanie na projekty finansowane z budżetu obywatelskiego. Prosimy o zagłosowanie zwłaszcza na następujące projekty: 32 – Park Zaułek, 16 – miasteczko ruchu drogowego, 25 – Serce na nakrętki i 46 – Modernizacja oświetlenia i wiat.

 10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Adam Michał Pakulski, kawaler z par. Magdalenka i Kamila Gładka, panna z naszej parafii.
 • Michał Tkaczyk, kawaler i Gracjana Patrycja Prorok, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.

12.06.2022 – Niedziela Najświętszej Trójcy

 1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej, kończy czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej.

 2. Rodzicom dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne, przypominamy o spotkaniu informacyjnym, dziś po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy też o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wypoczynkiem.

 3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, prosimy o zbieranie i suszenie kwiatków do sypania. Ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy będzie można złożyć dziś po każdej Mszy świętej, przed kościołem.

 4. We czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Św. według porządku niedzielnego, ale bez Mszy o godz. 12.00. Po Mszy Św. o godz. 10:30 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy asystę kościelną, panów do baldachimu, panie do feretronów, do różańca, a przede wszystkim ministrantów i bielanki do aktywnego włączenia się w procesję. Przypominamy, ze jest to tzw. święto nakazane, wszystkich wiernych obowiązuje udział we Mszy św., a nie tylko w procesji. Od piątku, po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy też do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała.

 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Adam Michał Pakulski, kawaler z par. Magdalenka i Kamila Gładka, panna z naszej parafii.
 • Michał Tkaczyk, kawaler i Gracjana Patrycja Prorok, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.


05.06.2022 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziękujemy ks. Arkowi i  parafialnej wspólnocie młodzieżowej za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego modlitewnego czuwania przed dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” jest dziś związane z uzyskaniem odpustu zupełnego.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca. W kościele w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych są zbierane przed kościołem ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 3. Jutro będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 4. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej.

 5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, prosimy o zgłaszanie się dzieci (zwłaszcza pierwszokomunijnych i rocznicowych) do aktywnego udziału w procesji (sypanie kwiatów, niesienie różańca itp.). Prosimy też o zbieranie i suszenie kwiatków do sypania. Mieszkańców ul. Skarbka z Gór prosimy o pomoc w przygotowaniu ostatniego ołtarza na parkingu parafialnym. Ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej, przed kościołem.

 6. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne, odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 czerwca, po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy też o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wypoczynkiem.

 7. W minionym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami dostępnymi na stronie internetowej seminarium. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji powołań.

 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

29.05.2022 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przygotowujemy się na kończącą okres wielkanocny Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po wieczornej Mszy świętej, odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi. W sobotę, 4 czerwca, na zakończenie nowenny zapraszamy na modlitewne czuwanie w oczekiwaniu na Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 18.00, a potem, do godziny 20.00, Adorację przed Najświętszym Sakramentem poprowadzi parafialna wspólnota młodzieżowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 2. Jeszcze do wtorku – 31 maja, po wieczornych Mszach świętych, modlimy się Litanią Loretańską w nabożeństwach majowych, od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, ku czci Serca Pana Jezusa. We wtorek, o godz. 19.00, Litania do Matki Bożej zostanie odśpiewana także przy figurce na ul. Chudoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przypominając, że dojście do kapliczki od strony ul. Berensona jest zamknięte z powodu remontu mostu.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota czerwca, które będziemy przeżywać według stałego porządku. Za tydzień, w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy też Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będą zbierane przed kościołem ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 4. W najbliższą sobotę – 4 czerwca, dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii świętej. Na spowiedź zapraszamy w I Piątek od godz. 16.30. Wspierajmy Dzieci Rocznicowe i ich Rodziny naszą modlitwą.

 5. W środę, 1 czerwca nastąpi uroczyste zamknięcie diecezjalnego etapu Synodu o Synodalności. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem naszego ks. Biskupa na stronie naszej diecezji.

 6. Od 1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji dostępnymi na stronie internetowej seminarium. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji powołań.

 7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, zapraszamy osoby, które zechcą podjąć się przygotowania i budowy ołtarzy, na spotkanie organizacyjne, w najbliższy wtorek, 31 maja o godz. 19.00 na plebanii. Prosimy też, wzorem lat poprzednich, o zorganizowanie zbiórki ofiar na kwiaty i dekoracje ołtarzy.

 8. Przypominamy, że czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej kończy się, w przypadającą 12 czerwca, niedzielę Trójcy Świętej.

 9. Spotkanie dla informacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne, odbędzie się w niedzielę 12 czerwca, po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy też o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wypoczynkiem.