Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 • 16.12.2018 III Niedziela Adwentu
 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Witamy serdecznie ks. Krzysztofa Husaka i modlimy się o Dary Ducha Św. dla niego (ofiary składane na tacę jutro i we wtorek są przeznaczone na pomoc w posłudze księdza rekolekcjonisty).
 2. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Św. na godz. 18:00 i spotkanie formacyjne tuż po Mszy.
 3. Msze Św. w poniedziałek i wtorek o godz. 6:30, 10:00, 18:00 i 20:00. Spowiedź codziennie w trakcie każdej Mszy Św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 18:00.
 4. Jutro, w poniedziałek o godz. 10:00 zapraszamy na Mszę Św. z sakramentem namaszczenia chorych. Zapraszamy osoby starsze, chore, dotknięte cierpieniem.
 5. Również w poniedziałek, 17 grudnia, przypada dzień 82 urodzin Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
 6. We wtorek, 18 grudnia, będzie możliwość spowiedzi od godz. 20:00 do 23:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania przed świętami i nie odkładania tego sakramentu na ostatnią chwilę.
 7. Zapraszamy na Roraty na godz. 6:30. We wtorki Roraty dla Bożych Szaleńców o godz. 6:30. Dla dzieci będzie kakao i bułeczka po Mszy Św.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są dostępne małe w cenie 5 zł, a duże 15 zł. Nabywając sianko na stół wigilijny możemy wesprzeć fundusz ministrancki. Chłopcy zbierają środki na wakacyjny wyjazd.
 9. Bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały paczki zawierające żywność i chemię gospodarczą oraz świąteczne prezenty dla dzieci w ramach akcji „aniołki z choinki”. Zostało przygotowanych 160 paczek. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do wolontariuszy (Mikołajów), którzy dostarczają prezenty.
 10. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, za ofiary na konserwację kościoła i za wszelkie oznaki gościnności w czasie wizyty duszpasterskiej.
 11. Kancelaria parafialna będzie czynna we środę i czwartek.
 12. W najbliższą sobotę będziemy przygotowywali świąteczną dekorację w naszym kościele. Osoby chętne, które chciałyby poświęcić 2 godziny na Chwałę Bożą, zapraszamy na godz. 8:00.
 13. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii członków Wspólnoty Sant’Egidio, którzy opowiedzą o swojej działalności na rzecz najuboższych.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.