Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

20.10.2019 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. W Kościele jest obchodzony dziś Światowy Dzień misyjny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii Oblatów NMP – ks. Romana Tomanka i brata Adama Petelczyca, którzy przybliżyli nam działalność misyjną zgromadzenia a po Mszach Św. będą rozprowadzali literaturę misyjną.
 3. Zapraszamy Dzieci i Rodziców pierwszokomunijnych dziś na Mszę Św. na godz. 16:00. Na tę Mszę Św. przynosimy różańce do poświęcenia.
 4. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z Grupy II (uczniów klas 8 i absolwentów klas 8) dziś na Mszę Św. na godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.
 5. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 6. Można zgłaszać intencje do modlitwy wypominkowej. Jak co roku przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na piątkową Adorację. Listę do zapisywania można znaleźć na stoliku z prasą.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

27.10.2019 ZAWIERZENIE PARAFII WSTAWIENNICTWU MATKI BOŻEJ

 1. W niedzielę 27.10 dokonamy Aktu Zawierzenia naszej parafii opiece Matki Bożej.
 2. Na Mszach Św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 Aktu Zawierzenia dokona przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra. Na Mszy Św. o godz. 9:00 dokonamy poświęcenia obrazu po konserwacji. Na godz. 10:30 zapraszamy szczególnie Rodziny z Dziećmi. Na godz. 12:00 zapraszamy wszystkich parafian.
 3. Akt Zawierzenia będziemy odmawiali na każdej Mszy Św. w niedzielę 27 października.

 

Z racji instalacji Obrazu po konserwacji i Aktu Zawierzenia zapraszamy wszystkich do czuwania i adoracji w piątek 25 października. Tego dnia Msze Św. będą o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Na Mszę Św. na godz. 10:00 zapraszamy osoby chore i cierpiące. W trakcie Mszy Św. o godz. 10:00 będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. O 15:00 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po różańcu, około 19:00 rozpocznie się wieczór uwielbienia przygotowany przez młodzież z naszej parafii. Adorację zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

 

W piątek 25 października będzie w naszej parafii całodzienna adoracja od 7:30 do godz. 21:00. Przed obrazem Matki Bożej będzie wyłożony Akt Zawierzenia na którym będzie można się podpisać. Zapraszamy aby całe rodziny miały ufność i odwagę złożyć swój podpis pod Aktem Zawierzenia. Dokument Aktu Zawierzenia zostanie umieszczony z tyłu obrazu wraz z kulą z radzieckiego pistoletu, wydobytą z głowy figury Matki Bożej w czasie konserwacji w sierpniu.

Niech to będzie nasze wotum wdzięczności i ufności, a przede wszystkim prośba aby Maryja chroniła nas przed wszelkimi pociskami złego. Będzie to również akt przebłagania za profanację Wizerunku Matki Bożej w naszym społeczeństwie.

Serdecznie zapraszamy od całkowitego oddania się Matce Bożej w osobistym Akcie Zawierzenia w ciszy modlitwy i we wspólnocie Rodzinnej i Parafialnej.