Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

8.12.2019 II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dziś również przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. W ramach wsparcia Kościoła na Wschodzie, będziemy mogli wesprzeć parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersonie, w której posługuje ks. Artiom. Ks. Artiom przybliży nam posługę na południu Ukrainy.
  3. Zapraszamy codziennie na Roraty na godz. 6:30. We wtorki Roraty dla Bożych Szaleńców o godz. 6:30. Dla dzieci będzie kakao i bułeczka po Mszy Św.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi notariusz z naszej kurii ks. dr Maciej Miętek.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci i Rodziców Pierwszokomunijnych na Mszę Św. na godz. 16:00. Na Mszę Św. przynosimy medaliki do poświęcenia.
  6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Św. na godz. 18:00 i spotkanie formacyjne tuż po Mszy.
  7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód uzyskiwany ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu niedożywienia, chorób, ubóstwa, przemocy, czy braku miłości. Świece Caritas są dostępne w cenie 7 zł za świece małe i 15 zł za świece ozdobne.
  8. Przed ołtarzem są do nabycia opłatki wigilijne.
  9. W piątek 13 grudnia rozpoczyna się w naszej parafii cykl wykładów pt. „Pogłębić wiarę. Czyli wykłady na Głębockiej”. Pytanie o Boga we współczesnym świecie spróbuje nam przybliżyć ks. prof. UKSW dr hab. Maciej Bała. Zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 19 na wykład „Rozum w poszukiwaniu Boga”.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.