Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

21.04.2019 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszą uroczystość w całym roku liturgicznym.
  2. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona na KUL.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie formacyjne GMOP.
  4. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy w piątek nie obowiązuje post.
  5. Zachęcamy do odprawiania Nowenny do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele nowennę tę odprawiamy po Mszy Św. wieczornej.
  6. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Taca przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji. O 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym, osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii, wszystkim lektorom, ministrantom, Rycerzom Jana Pawła II, paniom z Kółek Żywego Różańca adorującym przy Grobie Pana Jezusa, Mamom ministrantów. Przygotowującym grób i ciemnicę: ks. Pawłowi, p. Robertowi, Patrycji i Mariuszowi Praszczoruk, Tomaszowi Sosnowskiemu, Organiście. Dziękujemy za każdą formę pomocy i troski. Dziękujemy też za ofiary złożone na kwiaty do ciemnicy i grobu, za ofiary na jałmużnę wielkopostną.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Życzymy prawdziwej wiary, że Chrystus  zmartwychwstał i pokonał śmierć!  Niech ta wiara napełni nasze serca  pokojem, szczęściem i ufnością, że jesteśmy również przeznaczeni do życia, a nie śmierci, a nasze starania i codzienność  mają głęboki sens!  Radosnego Alleluja w gronie bliskich i przyjaciół!