Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

29.11.2020 I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty na godz. 6:30 (nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00).
 3. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W czwartek przypada pierwszy czwartek, a w piątek pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek adoracja od godz. 15:00 oraz po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00. Spowiedź od godz. 16:30.
 5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po porannej Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i wymiana tajemnic różańcowych.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Wzorem lat ubiegłych na choince adwentowej zostały zawieszone aniołki. Zachęcamy do przygotowania prezentu dla wybranego dziecka. Prezenty będą przekazane dzieciom z naszej parafii oraz dzieciom z parafii w Guzewie. Serdeczna prośba o dostarczenie prezentu z opisanym numerem oraz imieniem i wiekiem dziecka do 11 grudnia, tak aby była możliwość dostarczenia prezentu przed Świętami Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy dzieciom z wolontariatu szkoły podstawowej nr 112 za przygotowanie aniołków.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód uzyskiwany ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu chorób, ubóstwa, przemocy, czy braku miłości. Świece Caritas są dostępne w cenie 10 zł za świece małe i 15 zł za świece ozdobne.
 9. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów nowego konfesjonału. Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy w zeszłą niedzielę 4892 zł na tacę oraz 3600 zł od indywidualnych ofiarodawców.
 10. Na porannej Mszy Św. zostały poświęcone nowe ornaty – dar Dzieci Pierwszokomunijnych. W tym roku zostało zakupione 7 orantów.
 11. W czwartek, 26 listopada 2020, Papież Franciszek mianował ks. prał. Jacka Grzybowskiego nowym biskupem pomocniczym Diecezji Warszawsko – Praskiej. Ogarnijmy naszymi modlitwami Biskupa Nominata.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.